Γκάνα-Αυστραλία 1-1

Η Γκάνα έχασε την ευκαιρία να ζευγαρώσει της νίκες της και να βρεθεί μία "ανάσα" από την πρόκριση στη φάση των 16, αφού απέναντι στην Αυστραλία των 10 παικτών (αποβλήθηκε΄στο 25' ο Χάρι Κιούελ) "κόλλησε" στην ισοπαλία 1-1, γιατην 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Το φιλμ του αγώνα

12ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρεσιάνο, ο Κίνγκσον δεν τη συγκρατεί και ο Χόλμαν ανοίγει το σκορ

25ο λεπτό: ΓΚΟΛ! Ο Κιούελ πάνω στη γραμμή χρησιμοποιεί το χέρι για να αποκρούσει το σουτ του Τζόναθαν Μενσά, ο διαιτητής τον αποβάλλει και καταλογίζει πέναλτι, με τον Γκιαν να το εκτελεί και να ισοφαρίζει σε 1-1.

44ο λεπτό: Διαγώνιο σουτ του Μπόατεγκ, διώχνει ο Σβάρτσερ σε κόρνερ

50ο λεπτό: Φαλτσαριστό δεξί σουτ του Γκιάν έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Σβάρτσερ

66ο λεπτό: Κεφαλιά του Τσίπερφιλντ από πολύ καλή θέση μετά από σέντρα του Γουίλκσαϊρ, η μπάλα περνάει άουτ

71ο λεπτό: Ο Γκιάν σουτάρει μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Σβάρτσερ

90ό λεπτό: Φάουλ του Μουντάρι από αριστερά, ο Μενσά πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

91ο λεπτό: Ο Οούσου Αμπέγε δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ, ο Σβάρτσερ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ